Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi

Poslouchejte nové internetové rádio s hodnotným obsahem, jehož motto zní:
Věřme, že bude lépe a dělejme věci tak, aby lépe bylo!

Šlechetný čin

25. února 2012 v 10:01 |  Hlas Moravy
Úryvek z knihy Edmonda De Amicis - Srdce - deníku příběhů jednoho školního roku žáka třetí třídy obecné školy v Itálii


Zrovna dnes ráno Garrone ukázal, jaký je. Potom co jsem vstoupil do třídy, zdržela mě totiž paní učitelka z první vyšší třídy, která chtěla vědět, kdy by k nám mohla přijít na návštěvu, učitel tam ještě nebyl a tři nebo čtyři chlapci trápili Crossiho, toho který má bezvládnou ruku a jeho matka prodává zeleninu. Popichovali ho pravítky, házeli mu do obličeje slupky z kaštanů, nadávali mu do mrzáků a oblud a posměšně ho napodobovali. Byl sám na kraji lavice. Díval se prosebně z jednoho na druhého, aby ho nechali na pokoji. Ale oni se mu stále víc posmívali. Najednou se začal celý třást a rudnout zlostí. Po chvíli Franti, jeden z těch uličníků, vyskočil na lavici a začal se opičit po Crossiho matce, jak vždycky čekávala na synka před školou, ještě před tím, než onemocněla. Mnoho chlapců se dalo do hlučného smíchu. V ten okamžik ztratil Crossi hlavu, vzal kalamář a mrštil jím vší silou po Frantim. Franti se však hbitě shýbl a kalamář se rozbil o hrudník pana učitele, který právě vstupoval.

Všichni se rázem rozutekli na svá místa a strachy ani nedutali. Učitel zbledl, vystoupil ke stolku a rozhněvaným hlasem se zeptal: "Kdo to byl?" Nikdo neodpověděl. Pan učitel zvolal podruhé: "Kdo to udělal?"

Zničehonic se postavil Garrone a odhodlaně pronesl: "Já." Pan učitel se na něho podíval, pak si prohlédl udivené žáky a klidně řekl: "Ty jsi to neudělal," a po chvíli dodal, "viník nebude potrestán. Ať tedy vstane!"

Crossi vstal a s brekotem se přiznal: "Bili mě a uráželi, ztratil jsem hlavu a hodil jsem kalamář."

"Posaď se," řekl mírně učitel a vzápětí zvolal: "Ať tedy vstanou ti, kteří ho dráždili!"

Čtyři svěšené hlavy povstaly.

Pan učitel pokračoval: "Uráželi jste spolužáka, který vám nic neudělal, posmívali jste se nemocnému, bili jste slabého, který se nemůže bránit. Dopustili jste se toho nejpodlejšího a nejhanebnějšího skutku, jakým se může poskvrnit lidský tvor. Zbabělci!"

Když domluvil, sestoupil mezi nás, vzal Garrona se sklopenou hlavou za bradu, pozdvihl mu obličej, podíval se mu upřeně do očí a řekl: "Máš šlechetné srdce!"


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 michael kors outlet michael kors outlet | E-mail | Web | 3. září 2013 v 5:39 | Reagovat

Kam Chi unpack fine color cartons, impressively Jade Chen with a book. Can you guess? Alas! Unexpected married life thirty-six strokes. Kam Chi held smiled, holding the volume that is joyful the Road of married life, sex, pregnancy children get along, housework eleven best, thought-provoking. One of the married life thirty-six strokes, how to become his little vixen? Below displays the number of the author's views and trick the feasibility of the program, put the Wuduan Yang and her must not work.<br/> The cold voice was underway. Kam Chi hearts of a hack, he guessed. Palpitation while, Tazhe shoes ready and go to the living room next to the bedroom.  See her a long time does not answer, the the eyebrow knife firmly under his bangs corrugated,        of Yamane wrinkled into Sichuan word. His eyes slightly on to pick a pair, such as obsidian eyes as if immersed in the Millennium Hantan general, dense air-conditioning issue. Aquiline nose slips out of dissatisfaction with a few from time to smell the self-Ming, haughty chin slightly tilted down, drop down the lip line with a trace of the elusive smile, staring eyes the Moran quiet woman.  "You should be glad it finally to you to marry him." Mighty cynical Raising.<br/> This is not today, rumors untrue ah. "  Ancient Linger face is dull: "As you can see, your curiosity has been satisfied, immediately get out of the line of sight of the lady now."  Shangguan soaring to hear so Senleng blunt voice did not get angry, but linger on the excited light, somewhat sexy red lips smile deep, firm heart he wants to break the pawn at the moment, he Shangguan Lingyun, but the woman's killer. Unexpectedly, the front of this ugly even the slightest without his temptation. Also treated so brutally. This woman aroused his inner wild factor, you want to conquer her factor.  Today to this General government harvest really is not small, ah, a widely rumored that the weak Ugly, but courage Superman, and sure enough, inside heaven and earth ah, no wonder the emperor to the high price of the dowry. It turned out that in front of the woman is really a key pawn. <br/>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama