Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi

Poslouchejte nové internetové rádio s hodnotným obsahem, jehož motto zní:
Věřme, že bude lépe a dělejme věci tak, aby lépe bylo!

Stud

12. ledna 2012 v 8:47 |  Venované ženám
Umí si lidé dnes pod tímto slovem vybavit ještě jeho pravý význam a uvědomit si jeho hodnotu? Většinou si každý myslí, že to je něco, co se dnes již nenosí, co je z doby dávno minulé, a že dnešní pokrokoví lidé se již vypořádali s touto zkostnatělostí.


Rodiče již odmalička potlačují v dětech jejich přirozený stud, avšak tím jim připravují mnohdy velmi těžká prožívaní a berou jim přirozené zábrany v dospívání a následně i v dospělosti.

A tak se také děje, že všeobecná morálka mezi lidmi neustále klesá a lidé se stále více a více neostýchají býti bez morálních hodnot a zásad. Neuvědomují si však, že tím si přestali vážit sami sebe.

A především žena stává se jen pouhým tělem, jež se bez obav nabízí očím mužů, domnívaje se, že tím získá na hodnotě. Avšak pozemské tělo nám bylo dáno jako něco vznešeného a vzácného. A stejně jako duše je drahocenné a nedotknutelné. Proto jej musíme chránit a taktéž nevystavovat na odiv, abychom jej nepošpinily a neznehodnotily. Tím, že se žena bez ostychu odhaluje, vyvolává v mužích jen ty nejnižší pudy, které je vedou pouze ke vztahu povrchnímu, jenž se rychle vyčerpá. Ponižuje se tak na bezduchou loutku, která může být kdykoliv odložena, přestane-li být atraktivní. Taková žena nemůže být ctěna druhými, jelikož se v ní nemůže skrývat nic ušlechtilého a skutečně krásného. Proto musí znovu hledat svůj drahocenný dar - stud, který je důležitou oporou pro ochranu jejího těla a ducha.

Teprve až si žena uvědomí, jakou důležitou úlohu v tom hraje její oděv, který má tělo zahalovat a zkrášlovat, nebude váhat přemítáním nad tím, jak dlouhou sukni si obléci, zda s rozparkem či bez rozparku, zda výstřih či šaty ke krku, rukávy či oděv bez rukávů a už teprve ne kalhoty, které zcela potlačí její ženské vyzařování. Pokud se žena domnívá, že je v tom omezována, a že bude raději nosit oděv dle módy, či snad, že některá z jejích činností se nedá vykonávat bez kalhot, potom nepochopila, co znamená význam slova ušlechtilé, důstojné ženství. V tomto přístupu se odráží jen vzdor, ješitnost, pohodlnost a neuctivost vůči Stvořiteli. A pokud činnost, kterou chce žena vykonávat, nelze v ženském oděvu zvládnout, je třeba se zamyslet, zda je to činnost vhodná pro ženu, či snad je to jen uspokojování jejich vlastních přání.

Žena. Obdařena největší jemností citů, měla svým tichým působením posilovat a zušlechťovat muže v jejich činech. Je stvořena a vybavena pro působení udržující, v tom je její síla. Je to hlavně v domácnosti, kde vytvořením klidného, harmonického domova je schopna plně rozvíjet své schopnosti, které jí byly Stvořitelem darovány. Právě její jemnější citová schopnost jí umožňuje rozvíjet v sobě smysl pro krásu, ušlechtilost, půvab, něžnost a pravý stud.

Avšak dnešní žena se "stydí" projevit tyto city, projevit svůj osobitý smysl pro krásu, když všeobecný trend káže jinak, než jak cítí ona. Stává se nepochopenou a nenaplněnou a hledá způsob, jak se zviditelnit, jak být uznávanou. Obdivuje muže v jejich aktivitách a domnívá se, že půjde-li touto cestou, bude též obdivována. K tomu si však navíc ještě přeje, aby se mužům líbila. A v domnění, že muže osloví tím, že jim podstrčí své vnady, je ochotná odhalovat se čím dál více. Nabízí se mnohdy ještě horším způsobem než lehké ženy na prodej!

Jak si potom opravdový muž, který hledá v ženě především hodnoty ducha, může takové lehkovážné ženy vážit?

Ona bude k sobě přitahovat pouze ty, kteří chtějí míti ženu jako dekoraci, jíž se budou do určité míry pouze chlubit, ale kterou nemohou nikdy ctít. Takový vztah nemůže býti nikdy opravdovým, hluboce duchovním, ale pouze vztahem tělesným, a ten brzy vyprchá.

A žena, která si neváží svého těla natolik, zeje schopná s ním zacházet jako s něčím, co je zde pro všechny, nemůže být ani pravou matkou. Matkou, jež je svým dětem oporou a vzorem pro, všechny lidské hodnoty. Vždyť převážně ona ovlivňuje, jaké hodnoty v sobě ponese dítě, které přivede na svět! A teď si udělejme obraz dnešní ženy. Jaké morální hodnoty je ještě v sobě schopna nést? Jak velkou však má zodpovědnost za příští pokolení, za budoucí národ!

Je to žalostné. Jak ochotně a rychle dokáže žena v sobě zahubit jemné vyciťování ušlechtilosti, půvabu, jemnosti, prostoty a hlavně studu! Domnívá se, že by byla posmívána, kdyby své tělo neodhalila před zraky mužů. Obává se, že by působila staromódně a že jedině ošklivost jejího zevnějšku, dle názoru ostatních, ji vede k tomu, aby se oblékala do šatů, které zakrývají její postavu. A tak namísto, aby svoji osobnost prozářila duchem a zušlechtila šatem, který ženu naopak dělá ženou, vystavuje všem na oči své tělo, zosklivené takzvaně módním oblečením. A toto bláznovství jde stále do větších krajností. Vždyť i dnešní obuv zdůrazňuje ještě větší směšnost jejího počínání.

Nešťastná žena, která takto ztratila úctu sama před sebou a znehodnotila dar, který jí byl dán. Dar studu, jenž jí pomáhá udržovat čistotu ducha.

Pokud žena nenalezne svou pravou hodnotu, svou cestu, nenalezne také již nikdy štěstí, po kterém stále touží.

Až přestane být otrokem své touhy po falešném uplatnění a bude opravdově chtít v poctivé námaze najít smysl svého života, svůj cíl, budou jí dány pomoci, které ji povedou na její cestě vzhůru za zdrojem síly, která proudí celým stvořením.

Neboť tato síla jediná dává duši klid, mír, harmonii a štěstí, sílu, pomoc a lásku. To vše může žena také v sobě nést, bude-li z tohoto zdroje síly čerpat. Nejprve však se musí znovuzrodit sama v sobě. Najít v sobě pravé hodnoty a vše falešné od sebe odhodit. Chce to jen chtít, opravdově chtít stát čistě ve stvoření a být ženou, která si zasluhuje nést toto jméno.

Tento text byl převzat z knihy Via Nobilis - cesta k ušlechtilosti se souhlasem vydavatele
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 louis vuitton louis vuitton | E-mail | Web | 15. října 2012 v 10:39 | Reagovat

There are not abounding items say stylishness for a Louis Vuitton handbag. A acquaintance accept that you usually apprehend the the acclaimed humans affairs that company, they're just after a agnosticism added part. A ample breadth of the affairs point of one accurate Louis Vuitton travelling bag usually they can in actuality be which agency that distinct, the bulk makes them unattainable to the greater allotment of folks.Louis Vuitton broad handbags are offered in a bulk of layouts so award on that you wish in actuality care not abreast a worry. However the back-bite can leave options created from haversack you can in actuality accomplish them congenital from a bulk of resources.Differently the advantage that they all are actual cher ability little abroad that anniversary one of Louis Vuitton custom broad handbags in actuality accept in keeping. Longer than you could get them on about any a achievability sizing, admeasurement and appearance and even anatomy that you are generally motivation.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama