Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi

Poslouchejte nové internetové rádio s hodnotným obsahem, jehož motto zní:
Věřme, že bude lépe a dělejme věci tak, aby lépe bylo!

Starost

15. ledna 2012 v 10:00 |  Príbehy
Na dveře vesnického domku, obrostlého planým vínem, klepá bledá, vyschlá postava. Dveře se otevrou a na prahu zjeví se mladá, zdravím kypící žena.


"Tedy tu jsem," praví bledá vysoká žena, "včera jste přišli od oltáře a založili jste si nový rodinný krb, přišla jsem se vám tedy ihned představiti, neboť jsem neúprosná jako čas a jista jako smrt."

"Nuže a kdo jsi vlastně? Neznám tě dosud."

"Jsem Starost a budeš si museti na mne zvykati. Brzy jsem ve vzdušných zámcích, jejichž věže se až oblaků dotýkají, brzy zase v královském paláci, potom zase u měšťanů a zavítám i do selských domů, a to velmi ráda, ba neminu ani nejbídnější dělnické chaty, - všude zavítám, nikde neopominu ohlásiti svou návštěvu. Nikde se dlouho nezdržím, neboť nikdo si nepřeje mé dlouhé přítomnosti. Já jen ztrpčím přítomnost, postrašujícími myšlenkami naplním zítřejšek - a už běžím zase dále, kam se mi zlíbí."

"Nemohla bys nás, milá Starosti, na své pochůzce minouti?"

"To ne, ale mohu si návštěvu k vám odložiti. Vykaž mi ve svém domě koutek, kam se mohu kdykoliv schovati, jinak přijdu neočekávaně, když si toho budeš nejméně přáti, ba kdy ti to velmi těžko padne."

Mladá žena sepjala prosebně ruce a řekla Starosti:

"Když už to nemůže jinak býti, tedy pojď a najdi si sama příhodné místečko v našem domě, kde jsme se od včerejška tak šťastnými cítili. Ale když k nám zavítáš, pěkně tě prosím, ušetři svými záměry mého muže. Aby tě ani neviděl, ani necítil. Neztrpčuj mu přítomnost, nelekej ho budoucnosti a neznechucuj mu zítřejší den. Zato ti, milá Starosti, slibuji, že nebudu na tebe reptati, když mne navštívíš, když mi nedáš usnouti a znepokojíš mou mysl. Jen muže mi nech na pokoji; netrap ho svou přítomností, o to tě úpěnlivě prosím."

Starost podívala se mlčky pichlavýma očima na mladou ženu a beze slova odešla ode dveří šťastného domu.

Vrátí se, neboť se musí vrátiti, ale možná, že i po druhé ji od šťastného krbu odpraví vroucí prosba obětavé manželky.

Polská pohádka
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Coach Outlet Coach Outlet | E-mail | Web | 12. září 2012 v 7:32 | Reagovat

Cheers for this content, guys, continue to keep up the good work.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama