Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi

Poslouchejte nové internetové rádio s hodnotným obsahem, jehož motto zní:
Věřme, že bude lépe a dělejme věci tak, aby lépe bylo!

Odvážně vpřed je Bohu milé

22. ledna 2012 v 10:54 |  Hlas Moravy
Co vlastně v sobě nese tato věta? Kam až sahá její znění? Nejen ve slovech, ale hlavně v činech musí být člověk odvážný. A především v každodenní činorodé práci. Člověk si musí především uvědomit, proč vlastně dostal darem své hrubohmotné tělo, a tím možnost života na zemi. Odpověď zní - pro vlastní sebeuvědomění, pro vlastní zrání. Každým svým pozemským životem smíme uzrávat v nějaké lidské vlastnosti, smíme zesílit ve vlastním vědomí lidského ducha ve stvoření.


Každý si tedy přinášíme v dalším životě předpoklady pro určitou schopnost, protože již dříve jsme si ji osvojili. Proto je některý člověk výborným organizátorem, jiný dobrým správcem, další zemědělcem či matematikem... Avšak nikdo z nás není dokonalým ve všech činnostech, Ba naopak. Jsou činnosti, před kterými doslova utíkáme, neboť nám jsou nepříjemné a chybí nám pro ně schopnosti. Je v pořádku, že každý zde máme své místo a můžeme se vzájemně doplňovat a obohacovat. A tím také máme jedinečnou příležitost načerpat mnohé zkušenosti od druhých, kteří jsou zdatní v oboru nám vzdáleném, či určité jejich vlastnosti jsou rozvinuté k ušlechtilosti a kráse. A mnohdy jsou to právě vlastnosti a schopnosti, které my si musíme teprve osvojit. Ano, osvojit. A abychom se i v tomto životě něčemu naučili, něco si osvojili, musíme umět využít každé příležitosti, každého prožívání, které k nám přichází.

Známe to přece všichni. Činnost, která je nám nejméně příjemná, ale kterou máme povinnost vykonat, odkládáme stále na pozdější dobu, dokonce se jí mnohdy snažíme vyhnout úplně. Nebojme se prožívání, jež vyžadují naši odvahu!

Zvláště muž by měl ve své každodenní práci stát s tvořivou a živou odvahou. Jak působí muž, který si jen zoufá, jak je život těžký, jaké má neustále problémy s lidmi, s kterými není možné jednat, neboť jsou nepříjemní a zlí a on si již neví rady s tím vším. I přesto, že takový muž je ve své podstatě dobrým, v tuto chvíli nechává si proplynout mezi prsty příležitost svého zesílení v překonávání svých překážek, možnost stát se samostatným, odvážným a sebevědomým mužem.

Vždyť nejlepší vlastností Českého národa je tvořivost, živost, činorodost. Tak se nechejte vést a hledejte vždy řešení všech situací, neutíkejte před možností překonání sebe sama. I když v průběhu takového prožívání pocítíte mnoho těžkostí, nelitujte námahy a poperte se s každou překážkou, která před vámi vyvstane. Přinese vám to nesmírné zesílení a uzrání.

V dnešní době je obzvláště třeba této odvahy, neboť vše je pokřivené. Nesmí vás tedy zaskočit špatné jednání lidí a jejich zkažený přístup k mnohým hodnotám.

Pokud chcete měnit tyto nešvary, nesmíte si odčerpávat energii tím, že nad každou takovou situací budete zoufat až ke své nečinnosti. Vždyť tito lidé nevědí ničeho! Vy jste těmi, kteří musí s odhodláním a vytrvalostí stát proti všem špatnostem lidí. Neutíkejte před těmito lidmi, abyste se vyvarovali nepříjemností, ale stůjte vždy jako skály v rozbouřeném moři! Pevně a neochvějně, s věděním a láskou k Bohu ve svém srdci.

Pokud s touto odvahou vstoupíte do všeho, co konáte, pak budou vám přicházet i netušené pomoci a s odstupem času pocítíte, že již bez těžkostí zvládáte situace, které se vám dříve zdály být nepřekonatelné.

Takový muž je pak i velkou posilou a oporou pro ženy, které jsou v jeho okolí, neboť všechny tyto mužné, aktivní projevy, vyvolávají v ženě potřebu vyrovnávání svou jemnou ženskostí. I v žene pak vyvstane odvaha vypořádat se se svými nešvary, neutíkat před těžkostmi, které přichází. Ona však musí se hlavně učit v tichosti naslouchat svému nitru. Umlčet svá ústa a uspořádat si vše nejprve ve svých myšlenkách a pak vše, co takto uchopí a pochopí, musí s největší vytrvalostí a odvahou naplňovat.

I žena má být činorodou, tvořivou a odvážnou v překonávaní překážek, které k ní přichází. Avšak žena se musí učit tyto překážky překonávat svým jemnějším způsobem. A tím je právě také vytrvalost v uchopování své úlohy, v rozvíjení své osobnosti.

Proto každý, kdo usiluješ ke Světlu, jdi odvážné vpřed ve svém každodenním působení. Nelekej se překážek, které jsou ti kladeny do cesty, ale využij každé příležitosti překonat sám sebe, pouzrát a zesílit. Právě v tomto neustálém tlaku a pohybu jest Láska Stvořitele, který nám ve svých zákonech umožňuje zrání v prožívání toho, co potřebujeme pochopit. Nikomu není kladeno více, než je schopen unést. Pochopme proto tuto nezměrnou Lásku, važme si jí a využijme ji vždy správně.

Pokud bude náš pohled vždy upřen vzhůru a nenecháme se pozemskými těžkostmi strhávat, pak můžeme také dostat posilu pro překonání všeho.

Zde musí hlavně žena svým čistým nitrem udržovat spojení s výšinami, aby i muž mohl skrze ni přijímat Světlou Sílu. Toto čisté spojení je také možné vždy velmi dobře rozpoznat. Ať taková žena vejde kamkoliv, rozjasní se vždy okolo ní cosi neviditelného, ale silně působícího. A pokud pak mohou muži čerpat sílu i od takových žen, pak mají možnost stát se odvážně tvořícími a budujícími svobodnými lidskými duchy. Pak je také možné budovat Království Boží na zemi.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ebolin Ebolin | Web | 22. ledna 2012 v 20:48 | Reagovat

Zajímavý článek :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama