Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi

Poslouchejte nové internetové rádio s hodnotným obsahem, jehož motto zní:
Věřme, že bude lépe a dělejme věci tak, aby lépe bylo!

Výzva všem poctivým lidem!

29. dubna 2011 v 14:15 |  Súčasná spoločnosť
Lidé české, moravské a slezské země mají stále v sobě velký dar pravého lidství.


Každý z nás, v této zemi, touží žít podle jasně stanovených zásad a etických pravidel, s možností uplatnit své schopnosti a dovednosti, jak ke vzestupu a zušlechtění osobnosti vlastní, tak k zušlechtění prostředí a společnosti, ve které dočasně prodlévá.

Máme práva a povinnosti ve vztahu k druhým lidem. Dokážeme-li si je jasně uvědomovat a ctít je na prvním místě a také je vyžadovat od druhých, pak podpoříme každý svým podílem povznesení hodnoty života v naší zemi. V širším smyslu se tak pro nás stane samozřejmostí úcta k druhým lidem, ochota pomáhat nejenom v případě vyjímečných situací, ale právě způsobem svého jednání - každodenně ve všech formách.

Naše země má svou jedinečnou hodnotu, naše národy nepotřebují pokynů zvenčí. Jsme schopni být plnocennými osobnostmi světa a spolupracovat s ostatními národy na ušlechtilých věcech. Země je schopna nás uživit, zušlechtit a naplnit svěží hrdostí, zdravím a díkem moci nejvyšší.

V nouzi dnešního stavu se již také započala iniciativa k obrození hodnot a ozdravění země. Jejím krédem je spravedlivá důslednost a přísnost ve věcech podstatných.

Tato iniciativa používá v současnosti toho nejjednoduššího organizačního uskupení podle zákonů České republiky - občanské sdružení, zaregistrované 29.12.2004 pod názvem: "Společnost pro obnovu duchovních hodnot"

M. Š. v spolupráci s www.os-obroda.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Degon Degon | 30. dubna 2011 v 11:55 | Reagovat

Na toto téma som dnes na tejto adrese:
http://hledani.gnosis9.net/comment.php?akce=fullview&cisloclanku=2011040007 zaujal takéto stanovisko:
Ten pojem "kolektívna úloha nás mladých" je zaujímavý!
Možno tak trochu súvisí s kolektívnym, alebo osobným vedomím, alebo kognitívnymi funkciami vedomia a emocionálnymi a motivačnými vnemami. Kolektívne vedomie sa napr. uplatňuje u včelstva, ale aj iných spoločenstiev, kde je individuálna úloha potlačená v prospech spoločenstva. U individuálnych ľudských jednotlivcov môže dôjsť k opačnému efektu, pri ktorom sa uplatňuje iba osobný záujem a záujem spoločenstva je potlačený. To sú prípady egoistov, ktorí spoločnosť využívajú ku svojmu osobnému prospechu. Súčasná doba je charakteristická práve takýmto egoistickým postojom, kedy sa nehľadí na prospech spoločnosti, ale na čisto osobný záujem.
Takýto postoj sa prejavuje aj v emocionálnej oblasti a potom neplatí tvrdenie, že "srdce ti poradí" (čo je správne a dobré), lebo aj srdce človeka môže byť postihnuté egoizmom. Láska môže byť nahradená sebeláskou, kedy seba milujeme viac, ako blížneho.
Je zrejmé, že práve toto je na príčine všetkých našich spoločenských problémov. Že sme v sebe potlačili to kolektívne vedomie, ktoré nás motivuje k prospechu spoločnosti a nahradili ho individuálnym (a egoistickým) vedomím vlastného prospechu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama